Czym charakteryzuje się nowoczesna kuchnia? Nowoczesne sprzęty, ubezwłasnowolniony bałagan schowany w przepastnych szafkach wprost ze sklepu Ikea, ściana pomalowana czarną tablicową farbą, na której zanotować można cotygodniowe zakupy i sztuka. Jeśli nie Ostatnia Wieczerza Leonarda da Vinci to z pewnością jakiś plakat z grafiką i zabawnym tekstem w stylu: kocham jeść i dobrze mi z tym.

Jak trafnie dobrać obraz do naszej kuchni marzeń? Wystarczy zasiąść w fotelu z kubkiem kawy w jednej ręce, laptopem na kolanach i zanurzyć się w tym co oferuje nam Internet. A ten oferuje całkiem sporo. Począwszy od inspiracji po całkiem konkretną sztukę. Niech zatem wyobraźnia będzie jedynym ograniczeniem, nie licząc przestrzeni naszej kuchni rzecz jasna.

Tradycjonaliści powinni zatem zainteresować się malarstwem ze szczególnym uwzględnieniem martwych natur kulinarnych, malowanych z pietyzmem i szczegółowością pater z owocami, dzbanów i posrebrzanych zastaw stołowych. Przeszukując popularne allegro z pewnością natkniemy się na liczne kopie tego typu dzieł.

Posiadaczom kuchni w stylu prowansalskim, przepełnionych stylizowanymi meblami, ziołami i dzbanami z suszoną lawendą nietrudno będzie odnaleźć właściwy obraz. Wystarczy pięknie oprawiona karta wydarta ze starego zielnika, obraz wykonany techniką decoupage lub po prostu piękna akwarela przedstawiająca kwietną łąkę.

Dla tych, którym kuchnia kojarzy się z prowadzeniem niezapomnianych rozmów do późna w nocy, zakosztować mogą w malarstwie XVII holenderskich twórców. Wnętrza karczm, chat w których trwa w najlepsze zabawa może doskonale podkreślić przeznaczenie tej części naszego mieszkania.

W poszukiwaniu inspiracji warto też przejrzeć stronę najpopularniejszego sklepu wnętrzarskiego- Ikea, który w swojej stałej ofercie posiada zarówno obrazy pięknie wydrukowane na płótnie jak i powielane cyfrowo grafiki oprawione w ramy, wprost gotowe do powieszenia na naszej kuchennej ścianie.
Jeśli żadna z powyższych propozycji nie przypadła nam do gustu zajrzyjmy na portale oferujące sztukę nowoczesną, obrazy tworzone z użyciem komputera, grafiki tworzone z pasją, które nabyć możemy za niewygórowaną cenę.

obrazy do kuchni

Być może znajdziemy pięknie namalowaną mufinkę, która stanie się wisienką na torcie w naszej kuchni.